مروری بر سوابق و عملکرد مجموعه ره نگار

مجموعه ره نگار با پیشینه ای قدرتمند در حوزه ی تکنولوژی جی پی اس با ارائه نرم افزار مدیریت و کنترل بر ناوگان و انواع ردیاب های خودرویی ، موتور سیکلت ، شخصی ، کالا و ... شروع به کار کرده و در امتداد مسیر توسعه کسب و کار با معرفی محصولات گارمین در ایران به صورت کاملا انحصاری در این زمینه بیش از پیش شناخته شده است. انجام پروژه های کلان برای مجموعه های بزرگی مانند سازمان حمل و نقل جاده ای ، ایران خودرو ، وزارت راه و ترابری ، راه آهن جمهوری اسلامی ایران ، اتوبوسرانی ، نیروی انتظامی ، صاایران ، سازمان آتش نشانی ،آب و فاضلاب ، شرکت برق و گاز و ده ها مجموعه دیگر جزو سوابق مجموعه ره نگار می باشد .

1368
تاریخ تاسیس
303
پروژه های انجام شده
296
رضایت مشتری
5
تعداد دفاتر
28
اعضا
49
طراحی انحصاری

تاریخچه مجموعه ره نگار

گروه شرکت های ره نگار فردا از سال 1368 با نام "مهندسين مشاور کامپيوتر و ارتباطات" فعاليت خود را در زمينه طراحی و گرافيک به کمک کامپيوتر (CAD/CAM/CAE) و نرم افزار های کاربردی برای سازمان ها آغاز نمود، در سال 1371 بخش ارتباطات شرکت فوق به منظور ارائه سرويس های مخابرات ماهواره ای و تعيين موقعيت تاسيس شده و شروع به کار نمود. فعاليت های اين بخش در ارائه محصولات جديد، به خصوص در زمينه GPS ، سيستم های تعيين موقعيت و رديابی، ارتباطات راديوئی و ماهواره ای، ناوبری، و سيستم های اطلاعات جغرافيائی (GIS) ادامه يافت.

گسترش استفاده از تکنولوژی GPS ، باعث شد تا ادامه فعاليت بخش ارتباطات شرکت فوق در چارچوب يک شرکت جديد و مستقل سازماندهی شود. بنابراين شرکت " ارتباطات مسير" در سال 1382 ثبت شده و به صورت مستقل فعاليت خود را توسعه داده است.

از سال 1385 ، طبق تفاهم نامه با سازمان گسترش و نوسازی صنایع و با سرمایه گذاری 49% شرکت نيمه هادی عماد، شرکت ره نگار تاسيس گرديد و کليه فعاليت های قبلی همراه با اهداف جديد تعريف شده از طرف سازمان در زمينه GPS در اين شرکت دنبال شد . با گسترش خدمات شرکت ره نگار ، در سال 1389 بخش GIS و نرم افزار در قالب مجموعه جدید به نام " اطلس ره نگار"  شروع به فعالیت نمود که تمرکز خود را بر روی تولید محتوای جغرافیایی و نرم افزارهای مرتبط معطوف کرد.

تمامي مراحل طراحی و توليد در این شرکت از ابتدا با تکيه بر دانش فنی بومی و کارشناسان داخلی و خارجی انجام گرديده است. اين امر امکان اعمال تغييرات در محصولات در صورت نياز و همچنين ارائه خدمات و پشتيبانی مطمئن محصولات را فراهم می کند.

زمینه کاری مجموعه ره نگار

مهمترین هدف شرکت راه اندازی خدمات ملی مکان مبنا LBS برای ارائه مستقیم سرویس های GPS، Tracking و Navigation. خدمات این شرکت به شرح زیر می باشد :

مجوز و افتخارات گروه ره نگار

گروه ره نگار طی سه دهه اخیر در راستای ارتقا سطح علمی ، اجتماعی ، اقتصادی و پیشبرد بهتر اهداف خود اقدام به کسب انواع مجوز و افتخارات مرتبط گردید