گروه شرکت های ره نگار

اخبار 

فناوری تازه هوندا با شناسایی و حفظ فاصله از این خودروها مانع تداوم گره ترافیکی و افزایش مصرف سوخت می‌شود.

فناوری تازه هوندا با شناسایی و حفظ فاصله از این خودروها مانع تداوم گره ترافیکی و افزایش مصرف سوخت می‌شود.
۲۳ تیر ۱۳۹۱

در حالی که به کارگیری سیستم‌های ناوبری ماهواره‌ای در خودروهای مدرن و دریافت داده‌های لحظه‌ای ترافیک باعث شده امکان ردیابی گره‌های ترافیکی و پیشنهاد مسیرهای جایگزین به رانندگان ممکن شود، شرکت هوندا شیوه تازه‌ای را برای اجتناب از ترافیک در بزرگراه‌ها ارائه کرده است. فناوری جدید این شرکت می‌تواند خودروهایی را که عامل ایجاد ترافیک هستند شناسایی کند و با فاصله گرفتن خودرو از آنها، راننده را تشویق کند تا با سرعت کمتری مسیر خود را ادامه دهد و درگیر سرعت گرفتن و ترمزهای پشت‌سرهم گروهی که پشت سر این راننده قرار دارند، نشود. محققان دانشگاه اکستر در ۲۰۰۷/۱۳۸۶ نشان دادند گره‌های ترافیکی الزاما به دلیل حجم بالای خودروها ایجاد نمی‌شوند، بلکه رانندگانی که ترمز می کنند، سرعتی خود را به کمتر از حد معمول کاهش می‌دهند و باعث ایجاد موج پس‌رونده ترافیکی می‌شوند نیز می‌توانند عامل توقف کامل خودروهای پشت سر خود در مسیر باشند. ... ادامه »

کامپیوتر خود را با حرکت دست کنترل کنید

کامپیوتر خود را با حرکت دست کنترل کنید
۰۹ خرداد ۱۳۹۱

10 سال پیش در فیلمی با نام Minority Report بازیگر هالیودی این فیلم کنترل یک صفحه نمایش بزرگ را با حرکات دست خود دردست گرفت. شاید در ان زمان این حرکات بیشتر جنبه تخیلی داشت اما با ورود دستگاهی به نام کینکت که ساخت مایکرو سافت بود انقلابی در بازی های رایانه بدون نیاز به دسته بازی به وقوع پیوست. بعضی از برنامه نویسان گسترش هایی بر روی این سخت افزار انجام داد و آن را فراتر از بازی رایانه ای بردند. اما هم اکنون شما قادر هستید با پرداخت ۷۰$ با یک دستگاه کوچک دست به عملیاتی بزنین که شاید رویای چندین سال آینده شما باشد. این دستگا قادر است هر ۱۰ انگشت شما را تشخصی داده و آن را دنبال کند و حتی توانایی خاصی برای انجام کار های متنوع به شما خواهد بخشید. این دستگاه تقریبا می تواند کینکت مایکرو سافت را تبدیل به یک خاطره کند. هنوز شرکت سازنده این دستگاه اطلاعات دقیقی از این دستگاه منتشر نشده است و شما تنها می توانید با پرداخت ۷۰ دلار پیش ثبت نام این ... ادامه »

GIS بر روی iPad

GIS بر روی iPad
۱۴ دی ۱۳۹۰

با توچه به گسترش روز افزون تبلتها (Tablet ) در کاربردهای مختلف این شرکت با توجه به تیم نرم افزاری و GIS توانست است اولین نرم افزار GIS فارسی و یکی از قویترین برنامه های کاربردی GISبر روی iOS تولید نماید.شرکت اطلس ره نگار پیشرو در زمینه نرم افزاری GIS و GPS بزودی ورژن Android این محصول را نیز ارائه خواهد نمود. مشخصات اصلی نرم افزار - امکان نمایش و بزرگنمای نقشه های رستر و وکتور با ابعاد بسیار بزرگ و سرعت زیاد. - امکان رسم عوارضنقطه ای ، خطی و چند ضلعی. -امکان ویرایش اطلاعات و اضافه کردن فیلد . - امکان اتصال به GPS و ذخیره اطلاعات آن بصورت آفلاین - امکان ورودی و خروجی اطلاعات با فرمت SHP - امکان چرخیدن نقشه بصورت خودکار در هنگام استفده از GPS و تغییر جهت حرکت - منوی قابل ویرایش برای اضافه کردن اطلاعات پیش فرض -امکان ذخیره صوت و تصویر در DB و تبدیل آن به ژئودیتابیس. - استفاده از قواعد توپولوژی برای ترسیم و آنالیز - امکان انتخاب پروژههای مختلف در ... ادامه »

سری جدید etrex

سری جدید etrex
۰۹ دی ۱۳۹۰

گارمین سری جدید etrex را معرفی نمود در جدیدترین سری ارائه شده از مدل eTrex یک ویژگی منحصر به فرد گنجانیده شده است.این سری که در مدل های eTrex 20 ،eTrex 10 و eTrex 30 ارائه شده است توانایی دریافت و پردازش فرکانس ماهواره های GPS و GLONASS را با هم دارد.GLONASS سیستم موقعیت یاب جهانی دیگری است که توسط روسیه در سال 2012 بطور کامل عملیاتی خواهد شد.با فعال نمودن قابلیت GLONASS در گیرنده های GPS و پردازش همزمان فرکانس های ارسالی از ماهواره های GLONASS و GPS زمان محاسبه و تعیین یک موقعیت توسط دستگاه حدود 20 درصد سریعتر خواهد شد.بنابر این دستگاه گیرنده شما نسبت به حالتی که فقط از سیستم GPS استفاده می کرد،قابلیت دریافت 24 ماهواره دیگر را دارد. علاوه بر این مزیت در این سری شکل دستگاهها هم به نسبت سری قبلی تغییراتی داشته است اما از لحاظ کاربری و تعداد و عملکرد دکمه های دستگاه مشابه سری قبلی می باشد. از لحاظ مقایسه نیز etrex10 مشابه etrex H می باشد ، etrex 20 تقریبا مشابه etrex vista و etrex ... ادامه »

شروع ساخت آی‌فون 6،شایعه یا حقیقت؟

شروع ساخت آی‌فون 6،شایعه یا حقیقت؟
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۰

به نقل از فارس، در حالی که هنوز شایعات منتشر شده در مورد شکل ظاهری، دوربین دیجیتالی، قابلیت‌ها و امکانات گوشی هوشمند آی‌فون ۵ از سوی شرکت اپل تایید نشده و به قطعیت نرسیده است، برخی سایت‌های خبری از هم‌اکنون اخبار مربوط به گوشی هوشمند آی‌فون ۶ را منتشر کرده‌اند. بر اساس خبر منتشر شده در روزنامه ژاپنی Nikkan، گوشی هوشمند آی‌فون ۶ به نسل جدیدی از نمایشگرهای LCD مجهز خواهد شد که در آن از فناوری ویژه‌ای موسوم به "پولی‌سیلیکون در دمای پایین " استفاده شده است و امکان نمایش تصاویر با کیفیت بالاتر و طراحی گوشی با بدنه باریک‌تر را فراهم می‌کند. پایگاه خبری AppleInsider نمایشگر جدیدی که قرار است در گوشی آی‌فون ۶ به کار گرفته شود را با عنوان p-Si LCD معرفی کرده و توضیح داده است که این محصول حاوی حسگرهای نوری می‌شود و کیفیت تصویر در آن بسیار افزایش یافته است. این فناوری موجب خواهد شد تا ضمن باریک شدن بدنه گوشی، از فضای اطراف نیز بهتر ... ادامه »

  ۱   ۲   ۳   ۴   ۵   ۶   ۷   ۸   ۹   ۱۰