گروه شرکت های ره نگار

اخبار 

مکان‌یابی چینی جایگزین جی‌پی‌اس می‌شود

مکان‌یابی چینی جایگزین جی‌پی‌اس می‌شود
۱۴ تیر ۱۳۹۴

چین اعلام کرد سیستم اختصاصی خود برای موقعیت یابی مکانی از طریق ماهواره را ابداع کرده تا دیگر نیازمند به استفاده از سیستم آمریکایی جی پی اس نداشته باشد. شبکه جی پی اس آمریکا امروزه توسط تمامی کشورهای جهان برای موقعیت یابی مکانی افراد و اشیا مورد استفاده قرار می گیرد، اما چین می گوید دیگر قصد ندارد از این سیستم استفاده کند و خود یک سیستم مستقل طراحی کرده است. سیستم یاد شده Beidou نام دارد که به معنای دب اکبر است. طراحی این سیستم با استفاده از 10 ماهواره چینی که هم اکنون در مدار زمین در حرکت هستند انجام شده است. چینی ها قصد دارند با ارسال شش ماهواره دیگر به فضا سیستم Beidou را تا پایان سال 2012 تقویت کنند. رن چنیگی سخنگوی این طرح می گوید راه اندازی سیستم Beidou برای کمک به توسعه اقتصادی چین امری ضروری است و اگر چین دست به چنین کاری نمی زد امکان رشد اقتصادی و اجتماعی بیشتر برای آن به وجود نمی آمد. این سیستم فعلا تنها برای چین و کشورهای همسایه ... ادامه »

طراحی جی پی اس فضایی توسط ناسا

جی پی اس GPS با ای جی پی اس AGPS چه فرق هایی دارد؟

جی پی اس GPS با ای جی پی اس AGPS چه فرق هایی دارد؟
۱۹ آبان ۱۳۹۳

سامانه موقعیت یاب جهانی از طریق دست کم 4 ماهواره (جی پی اس کلا 24 ماهواره فعال دارد) تعیین موقعیت می کند و این کار با دریافت سیگنال از ماهواره­هایجی.پی.اس (که در مدارهایی به دور کره زمین در چرخش هستند) انجام می گردد. برای تعیین موقعیت ، گیرندهجی.پی.اس زمانهای دریافت شده را با زمان خود مقایسه می کند . تفاوت این دو مشخص کننده فاصله گیرندهجی.پی.اس از ماهواره مزبور خواهد بود و این عملی است که دقیقاً یک گیرندهجی.پی.اس انجام می دهد . با استفاده از حداقل چهار ماهواره یا بیشتر ، جی.پی.اس می تواند طول و عرض جغرافیایی مکان خود را تعیین نماید که به آن تعیین دو بعدی می گویند. در موقعیت سه بعدی تبادل با چهار ماهواره جی.پی.اس موقعیت یابی می شود که شامل طول و عرض جغرافیایی و ارتفاع است. ارتفاعی کهجی.پی.اس به ما می دهد، با ارتفاع موجود در نقشه ها و اطلس ها فرق میکند.ارتفاعجی.پی.اس نسبت به سطح مبنایی بنام بیضوی مقایسه یا سطح ژئوئید است در حالی که ... ادامه »

فناوری جی پی اس سیستم مکان یابی جهانی

فناوری جی پی اس سیستم مکان یابی جهانی
۰۳ آبان ۱۳۹۳

دستگاه های GPS همانند کاروانیان قدیم از اجرام آسمانی کمک می گیرند با این تفاوت که این بار به جای استفاده از جایگاه ستاره ها و صور فلکی از جایگاه اقمار مصنوعی که در مدار زمین قرار گرفته اند، بهره می برند سیستم تعیین موقعیت جهانی نخست توسط وزارت دفاع برای ارتش ایالات متحده ساخته شد تا تخمین دقیقی از مکان, سرعت و زمان ارایه دهد. دومین هدف, استفاده غیر نظامی بود . سیستم مکان یابی جهانی Global Positioning System یک سیستم هدایت ناوبری ماهواره ای اســت شـامل شبکه ای از 24-27 ماهواره درگردش که درفاصله 20000 کیلومتری ودر شش مدارمختلف قراردارند . ماهواره ها درحال حرکت می باشند . ودرعرض 24 ساعت دوبارکامل برگرد زمین می گردند . باسرعتی درحدود 108 مایل درثانیه البته تنها 24 ماهواره از این 27 ماهواره در شبکه عملیاتی هستند و 3 ماهواره به عنوان یدک در مدار قرار گرفته اند تا در صورت نیاز و خرابی شبکه اصلی وارد مدار شوند. هر یک از این ماهواره ها که انرژی خود را با کمک ... ادامه »

موبایل امنیتی به زودی عرضه خواهد شد

موبایل امنیتی به زودی عرضه خواهد شد
۱۸ بهمن ۱۳۹۲

محصولی با نام Blackphone با هدف تبدیل گوشی‌های موبایل به یک ابزار امن ساخته شده است که می‌تواند نگرانی‌های افراد مختلف در استفاده از تلفن همراه خود را رفع کند. این تلفن هراه هوشمند تحت نظارت یک گروه سوییسی که تخصص آنها مباحث امنیتی است در حال توسعه بوده و به زودی به بازار عرضه می‌شود. این شرکت RGP نام دارد و برای ایجاد محیطی امن سیستم عامل اندروید را برگزیده است و با اعمال تغییراتی در این سیستم عامل بسخه ویژه‌ای از آن را با نام PrivatOS به وجود آورده است. این سیستم عامل به آخرین پروتکل‌های امنیتی مجهز بوده و به خوبی می‌تواند امنیت کاربر خود را تامین کند. در این پروژه نام‌های بزرگی مانند خاویر آگوئرا، موسس GeekPhone، فیل زیمرمن و مایک یانگ می‌باشد که هر یک در شرکت‌های متعددی از نظر امنیتی توانسته‌‌اند نامی در خور اعتنا برای خود کسب کنند. مشخصات سخت‌افزاری این دستگاه هنوز به صورت کامل اعلام نشده است ولی بنا به ادعای ... ادامه »

پتنت عجیبی از سوی ال‌جی: گجتی که هم ساعت هوشمند است و هم قلم

پتنت عجیبی از سوی ال‌جی: گجتی که هم ساعت هوشمند است و هم قلم
۱۸ بهمن ۱۳۹۲

تا چندی پیش، بسیاری تصور می‌کردند که دوران قلم‌های استایلوس به سر رسیده، تا این که سامسونگ دوباره ایده قلم‌ها را از دل تاریخ بیرون آورد و جامه نویی به آن پوشاند و قلم S-Pen خود را معرفی کرد. یکی از معایب استفاده از این قلم‌ها این است که تولیدکنندگان باید یک فضای اضافه برای تعبیه آن‌ها طراحی کنند. ال‌جی ایده جالبی به سرش زده. این شرکت در نظر دارد کاری کند که این قلم به راحتی به دور مچ دست بپیچد و تبدیل به ساعت هوشمند شود. شاید بسیاری از شما خط کش‌های منعطف دوران کودکی مان را به یاد داشته باشید. خط کش‌هایی که تنها با یک ضربه آرام به سرعت به دور مچ دست می‌پیچیدند. از قرار معلوم این دستبند یا ساعت به یک نمایشگر لمسی مجهز است. در سوی دیگر این ساعت نوک قلم قرار گرفته. امکان ارتباط مستقیم این دستبند با تلفن هوشمند وجود دارد و کاربر به راحتی می‌تواند تماس‌های ناموفق خود را در نمایشگر این ساعت مشاهده کند. کاربر با یک ضربه کوچک به ... ادامه »

گوگل به عینک هوشمند اکتفا نکرده و بر روی پروژه لنز هوشمند کار می‌کند

گوگل به عینک هوشمند اکتفا نکرده و بر روی پروژه لنز هوشمند کار می‌کند
۲۹ دی ۱۳۹۲

بر کسی پوشیده نیست که گوگل علاقه زیادی به گجت های پوشیدنی دارد. در این چند سال اخیر، عینک هوشمند این شرکت، موسوم به Glass، سر و صدای زیادی به پا کرده. گرچه بسیاری هنوز چشمشان به جمال Glass روشن نشده، با این حال گویا گوگل به سراغ گجتی دیگر رفته: این بار لنز هوشمند، البته با کاربردی پزشکی... لنز هوشمند گوگل به کمک چیپ الکترونیکی مینیاتوری خود، سطوح گلوکز را در اشک چشم اندازه گیری می‌کند. در این فرایند خودکار، دیگر نه از سوزن خبری است و نه از خون. در حقیقت گوگل یک سنسور گلوکز و یک چیپ وای-فای بسیار ریز را مابین بین دو لایه از لنز قرار داده. این شرکت بزرگ همچنین اعلام کرده که قصد دارد لامپ‌های LED بسیار کوچکی را نیز در این لنزها تعبیه کند. در حال حاضر گوگل برای تحقق چنین لنزهایی، در پی یافتن شرکایی با تخصص پزشکی و دارویی است. این شرکت همچنین با مذاکره با سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا (FDA) قصد دارد پیش از عرضه تجاری لنزهای خود، مهر ... ادامه »

Easy-Macro: گجتی ساده برای اضافه کردن لنزهای ماکرو به دوربین تلفن هوشمند

Easy-Macro: گجتی ساده برای اضافه کردن لنزهای ماکرو به دوربین تلفن هوشمند
۱۰ آذر ۱۳۹۲

بسیاری از مواقع پیش می آید که در خلق تصاویر ماکرو توسط تلفن هوشمندمان به مشکل بر می خوریم. عده ای از ما همان ابتدا دوربین تعبیه شده در تلفن را ناتوان خوانده و قید عکاسی از تصاویر کلوز آپ را می زنند. برخی هم با نگاهی خلاقانه و سازنده، ابتکارات جالبی به خرج می دهند. ایزی-ماکرو (Easy-Macro) نام وسیله سودمندی است که امکان اضافه کردن لنزهای ماکرو در دوربین تلفن های هوشمند را به آسان ترین شکل ممکن برای ما فراهم می کند. لنز بر روی یک کش لاستیکی سوار شده و به راحتی دور اکثر تلفن های بازار قرار می گیرد. در نسخه های ابتدایی این محصول تنها می شد از یکی از این لنزها بر روی دوربین استفاده کرد. اما در مدل جدید ایزی-ماکرو، امکان استفاده از لنزهای بیشتری وجود دارد. به طوری که با استفاده از 2 عدد ایزی-ماکرو می توان بزرگنمایی را به 8x رساند. به خاطر وجود لبه برآمده پلاستیکی در اطراف لنز ایزی-ماکرو، احتمال خش افتادن روی آن بسیار کم می شود و همانطور که ... ادامه »

آیواچ اپل در دو مدل با نمایشگر ۱.۳ و ۱.۷ اینچی برای خانم ها و آقایان ساخته می شود

آیواچ اپل در دو مدل با نمایشگر ۱.۳ و ۱.۷ اینچی برای خانم ها و آقایان ساخته می شود
۲۵ آبان ۱۳۹۲

روزنامه Korea Herald امروز به نقل از دیوید شیا، نایب رئیس دیسپلی سرچ در چین خبر داده که اپل ساعت هوشمند خود با نام iWatch را در دو مدل مجزا برای خانم ها و آقایان عرضه می کند. مدل مخصوص خانم ها ظریف تر است و از نمایشگر ۱.۳ اینچی بهره می برد ولی مدل مخصوص آقایان به نمایشگر ۱.۷ اینچی مجهز خواهد شد و طبیعتا بزرگتر است. هر دو نمایشگر نیز از نوع OLED خواهند بود که امکان ساخت ساعتی باریک و سبک را فراهم می کند. طبق شایعات اخیر، اپل عرضه iTV را فعلا به تعویق انداخته تا ۲۰۱۴ سال تمرکز روی آیفون هایی با نمایشگر بزرگتر و iWatch باشد. گویا هنوز زمان مناسب برای عرضه تلویزیون هوشمند فرا نرسیده و اپل گجت های پوشیدنی را در اولویت قرار داده. اپل، ساعت هوشمند و OLED. تیم کوک بارها استفاده از پنل های آمولد برای آیفون را به خاطر رنگ های اغراق شده و بیش از حد گرم، رد کرده ولی از آنجا که ساعت های هوشمند قرار نیست نقشی مشابه تلفن ها را بازی کنند، بعد از استفاده از پنل ... ادامه »

Fancy، اولین شرکتی که در نظر دارد توسط اپلیکیشن خود، از گوگل گلس پول در بیاورد

Fancy، اولین شرکتی که در نظر دارد توسط اپلیکیشن خود، از گوگل گلس پول در بیاورد
۲۵ آبان ۱۳۹۲

شاید بتوان چکیده سخنان طراحان و سازندگان گوگل گلس را در یک عبارت خلاصه کرد: «گلس، گجتی پوشیدنی است که دنیاهای فیزیکی و دیجیتال را با هم ادغام می کند.» اما تاکنون آن چه بیش از همه بر روی این پلتفرم دیده شده، کپی برداری از اپلیکیشن های تلفن های هوشمند و ارائه آنها در قالب نمایشگری نزدیک به صورت بوده. ظاهراً شرکت نوپای فَنسی (The Fancy)، که کار خود را در زمینه تجارت الکترونیکی آغاز کرده، در نظر دارد توسط اپلیکیشن واقعیت افزوده خود بر روی پلتفرم گلس، کسب درآمد کند. اپلیکیشن اختصاصی شرکت فَنسی به کاربران اجازه می دهد از اشیای پیرامونشان در دنیای واقعی عکس بگیرند، سپس آن ها را از لحاظ استایل و رنگ، با مجموعه ای از اقلام قابل خریداری در دنیای مجازی مقایسه کنند، و در صورت علاقه آن اقلام را توسط اپلیکیشن سفارش دهند. این ایده زیرکانه، فَنسی را به اولین شرکتی تبدیل کرده که قصد دارد به طور جدی از گوگل گلس پول در بیاورد. تا پیش از این گوگل ... ادامه »

  ۱   ۲   ۳   ۴   ۵   ۶   ۷   ۸   ۹   ۱۰