گروه شرکت های ره نگار

اخبار 

بهینه سازی مسیر در سیستم مدیریت ناوگان

بهینه سازی مسیر در سیستم مدیریت ناوگان
۰۸ آذر ۱۳۹۸

بهینه سازی مسیر برای صاحبان ناوگان بسیار با ارزش است ، زیرا این امکان را برای شرکت ها فراهم می کند تا سودمندترین و بهینه ترین استراتژی مسیر را برای ناوگان خود برنامه ریزی ، ایجاد و تحلیل کنند. گزینه بهینه سازی مسیر یا  Route Optimization به شرکتهایی با مقادیر و اندازه ناوگان مختلف کمک می کند تا طیف گسترده ای از مسائلی را که باید در طول توزیع و برنامه ریزی مسیر با آنها سر و کار داشته باشند ، به طور مؤثر هدف قرار دهد. امروزه طیف گسترده ای از مجموعه های الگوریتم ها ، کتابخانه های مسیریابی وسایل نقلیه و راه حلهای ویژه توسعه یافته برای هدف قرار دادن مشکلات مختلف بهینه سازی از جمله VRP وجود دارد. با این حال ، هیچ یک از راه حل ها قادر نیستند برای همه مشکلات و یا برای همه موارد ، کوتاهترین مسیرها را پیدا کنند. راه حل VRP در واقع یک بهینه سازی مسیر است. بهینه سازی مسیر در این سناریو فرایندی برای پیدا کردن یک مسیر مقرون به صرفه را مشخص می کند ، که ... ادامه »

موقعیت یابی LBS

موقعیت یابی LBS
۰۵ خرداد ۱۳۹۸

استفاده از سیگنال های GSM برای موقعیت یابی: موقعیت یابی بر اساس GSM تکنولوژی ای می باشد برای مشخص کردن موقعیت مکانی افراد و کالاها . از این تکنولوژی LBS نیز نام برده  می شود هرچند حیطه LBS فراتر از صرفا موقعیت یابی بر اساس GSM می باشد. بر خلاف موقعیت بابی از طریق GPS و GLONASS و ...  موقعیت یابی بر اساس سیگنال های GSM دقت پائینی دارد. پس چرا از این تکنولوژی استفاده می شود ؟ جواب این است که بر خلاف  GPS این تکنولوژی در مکان های سربسته نیز کاربرد دارد. این نوع موقعیت یابی برای کاربرد های امنیتی مانند سرقت خودرو و امنیت کودکان اهمیت بالایی دارد.همچنین این تکنولوژی برای ردیابی کالاها در مسیر های طولانی جایی که کالاها در کانتینر های فلزی حمل می شوند یا زمانیکه مصرف باتری داخلی برایمان اهمیت دارد اما دقت بالایی مورد نیازمان نمی باشد ، بسیار موثر است.در این نرم افزار برای ردیابی از ترکیب این دو تکنولوژی استفاده می شود. در جاییکه داده های GPS ... ادامه »

کنترل مصرف انرژی وسایل برقی از راه دور توسط پریزهای هوشمند

کنترل مصرف انرژی وسایل برقی از راه دور توسط پریزهای هوشمند
۱۵ آذر ۱۳۹۷

تصور کنید که راهی وجود داشته باشد که بتوان وسایل الکترونیکی منزل را از راه دور روشن یا خاموش کرد. شاید اولین وسیله ای که به ذهن خطور می کند یک پریز هوشمند باشد. پیش از این در نارنجی از کیلدها و پریزهای هوشمند گفته بودیم، اما این بار از پریزی می گوییم که با کمترین پیچیدگی، پیشرفته ترین امکانات را در اختیار ما قرار می دهد. این پریزها Smart Power Strip نام دارند و توسط راجر یو (Roger Yiu) طراحی و ساخته شده اند. این مجموعه پریزها به شما امکان می دهد که از راه دور و از طریق یک اپلیکیشن اختصاصی بر روی اندروید یا آی او اس، وسایل الکتریکی خود را کنترل کنید. ه طور مثال تصور کنید بخواهید با تنظیم یک تایمر وسایل منزلتان را در یک ساعت معین روشن یا خاموش کنید، یا برای وسایلی که بیش از یک زمان معین روشن بوده اند یک نوتیفیکیشن تعیین کنید، یا مصرف انرژی دستگاه های الکترونیکی مختلف را مانیتور کنید. همه این ها توسط پریزهای Smart Power Strip و اپلیکیشن همراه آن ها ... ادامه »

گوگل مپس باهوش تر و شخصی تر می شود

گوگل مپس باهوش تر و شخصی تر می شود
۱۱ شهریور ۱۳۹۶

شنیده ها حاکی از این است که نسل بعدی نقشه های گوگل با توجه به اطلاعات زیادی که از ما دارند، نظیر داده های مربوط به مکان هایی که ما به آن ها امتیاز داده ایم، یا افرادی که با آن ها آشنایی داریم، نقشه هایی را به طور سفارشی شده، با توجه به موقعیت مکانی و نیاز لحظه ای هر یک از ما، به صورت کاملاً تعاملی ارائه خواهند داد. دو تن از طراحان ارشد گوگل مپس، در کنفرانسی موسوم به نقشه راه 2013 که توسط وبلاگ GigaOm برگزار شد، به تشریح آینده این سرویس محبوب گوگل پرداختند. از نظر آن ها نقشه ها به زودی تبدیل به صفحاتی خواهند شد که همه اطلاعات ما از جهان را در یک جا جمع می کنند. جانا جونز، یکی از این طراحان گوگل مپس اعتقاد دارد که دهه گذشته صرف دیجیتالی کردن نقشه های کاغذی موجود شد، تا این اطلاعات گرانبها با سهولت بیشتری از طریق وب یا دستگاه های همراه در دسترس مردم قرار گیرند. به گفته او هم اکنون که این زیربنا ساخته شده، وقت آن رسیده که جزئیات بیشتر و ... ادامه »

رهگیری چمدان در فرودگاه با تلفن همراه!

رهگیری چمدان در فرودگاه با تلفن همراه!
۲۰ خرداد ۱۳۹۵

شرکت ایرباس از سیستم رهگیری چمدان مجهز به تراشه RFID‌ رونمایی کرد که امکان رهگیری چمدان با کمک تلفن همراه هوشمند را فراهم می کند. یکی از مهمترین مشکلات مسافران هوایی، گم کردن چمدان در فرودگاه است. شرکت ایرباس برای کاهش نگرانی مسافران سیستم پیشرفته رهگیری چمدان با کمک تلفن همراه هوشمند را توسعه داده است. چمدان های Bag2Go ایرباس با همکاری شرکت تلفن همراه T-Mobile‌ و شرکت آلمانی چمدان سازی Rimowa تولید شده اند. در این چمدان از تراشه RFID‌ (سامانه بازشناسی با فرکانس رادیویی) استفاده شده است. مسافران با استفاده از دوربین تلفن همراه، بارکد روی چمدان را اسکن و چمدان خود را شناسایی می کنند. همچنین این سیستم هوشمند در صورت باز شدن در چمدان بلافاصله پیام هشداری برای تلفن همراه مسافر ارسال می کند. چمدان Bag2Go دارای یک ترازوی دیجیتال داخلی است که به مسافر برای تعیین وزن دقیق بار پیش از تحویل به فرودگاه کمک می کند. این چمدان در اندازه های مختلف ... ادامه »

نقشه آمازون برای تحویل سفارشات توسط ربات های پرنده

نقشه آمازون برای تحویل سفارشات توسط ربات های پرنده
۱۰ آذر ۱۳۹۴

جف بزوس، مدیرعامل آمازون امروز در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد شرکتش تصمیم دارد طی یک برنامه آزمایشی، سفارشات را توسط رباتهای پرنده ارسال کند. با این روش، هر بسته در زمان تقریبی نیم ساعت به دست سفارش دهنده خواهد رسید. آنها این سیستم جدید ارسال سفارشات را Prime Air نام گذارده اند. و گفته می شود آزمایشگاه تحقیق و توسعه آمازون مدتها است مشغول کار بر روی آن بوده. البته ارسال توسط ربات های پرنده (drone) قرار نیست به این زودی ها اجرایی شود. بزوس معتقد است این طرح طی ۴ تا ۵ سال آینده کاملا اجرایی خواهد شد و رباتهای آن کاملا خودکار خواهند بود. البته طی این مدت آمازون پروازهای آزمایشی خود را انجام خواهد داد و دریافت مجوزهای لازم در این خصوص را پیگیری می کند. این رباتهای پرنده قادر خواهند بود بسته هایی تا وزن ۲۲۸۰ گرم را به راحتی با خود حمل کنند. تقریبا ۸۶ درصد بسته های ارسالی آمازون وزنی کمتر مساوی توان حمل این Droneها دارند. شعاع عملیاتی آنها ... ادامه »

  ۱   ۲   ۳   ۴   ۵   ۶   ۷   ۸   ۹   ۱۰